| AlinCatalin a întrebat:

Daca am la romana nota 7.8.10 si in teza iau 5. cat voi avea media

Răspuns Câştigător
| catalin4u a răspuns:

Teza este 1/4 di medie - se calculeaza media notelor la oral - adica 8,(3) la tine si se inmulteste cu 3 - rezulta 25 si se adauga nota in teza adica 30 si se imparte la 4. Rezultatul tau este 7, 5 adica 8 dar mai bine invata sa iei mai mult in teza... e pacat pentru ca ai note bune la oral... funda?

16 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

7, 5 ( opt)

| Bianqita a răspuns:

7. 50
3 x media din oral + teza impartit la 4.asa se calculeaza

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

7, 5 adica 8 in catalog.

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

7, 5

| ydaa a răspuns:

7. 47 adika7straight face

| Mentaaaaa a răspuns:

Media se calculeaza asa : Media notolor din oral inmultita cu 3 + teza totul impartit la 4
[(7+8+10):3x3+5]:4=7. 5 aproximat vine 8 Felicitari!

| LoLpoZ a răspuns:

7.5

| sweet_1526 a răspuns:

Pai la rom trebuie sa ai cel putin 4 note si apoi poti face mediabig grin

| Morenastyle a răspuns:

7+8+10+5:4=7. 5

cuprata-ti cu calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai media 7

| Stilskin a răspuns:

Teza conteaza un sfert din nota deci 7, 50 adica 8 in catalogwinking

| Gaby_8950 a răspuns:

30:4=7r2
adica 7 si 20 de sutimi
aproape 8

| Alexandrumoto98 a răspuns:

7. 50 deci 8! funda?

| Tabyta_7916 a răspuns:

7. 5 cred happy

| darkky96_9564 a răspuns: