| micutsaa a întrebat:

Daca am media anuala 9, 23 ce premiu iau? Voua cat v-a iesit media anuala?

Răspuns Câştigător
| iulia7621 a răspuns:

Conteaza si ce medii au colegii tai.cred ca o sa iei premiul 2

23 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Ce intrebare aiurea. De unde sa stim noi ce medii au colegii tai? Tu ar trebui si in functie de asta sa vezi. Pentru cei care au zis ca daca esti prima, vei lua premiul intai: nu este adevarat, nu poate lua premiul intai daca are media generala mai mica decat 9, 50. Cu media ta, poti lua premiul al doilea, al treilea, mentiune sau nimic. Eu cea mai mica medie am avut-o in clasa a IX-a 9, 72 si am luat mentiune, iar tu cu 9, 23 speri sa iei premiu? Daca iei premiu, inseamna ca sunteti o clasa de elevi cam slabuti la invatatura. Pa!

| AdelinaC a răspuns:

Daca ai fi la mine in liceu ai lua mentiune.Acum depinde de ce medii au colegii tai

| yyyyy a răspuns:

Se poate sa iei 2 sau 3! te asigur eu! eu sunt in clasa a-8-a si am media 9.22.

| AnotherGirl a răspuns:

Depinde de mediile celorlalti colegi happy. Cand eram intr-a sasea, am luat mentiunea a 7-a cu 9.26 laughing. Si cand am fost la olimpiada am comparat rezulaltatele din doi ani consecutivi: in primul an, cu 9.80 se luase mentiunea a3-a, iar in al doilea an cu aceeasi medie s-a luat locul 1. Conteaza enorm cu cine concurezi kiss

| Malphas a răspuns:

Depinde de mediile colegilor tăi. Dacă ai cea mai mare medie din clasă iei premiul I. Dacă eşti a doua, premiul II, şi dacă eşti a treia. premiul III. Apoi menţiune. Nu mai ştiu ce medii am avut în fiecare an de şcoală, dar ştiu că în V-VIII am avut media generală 9.64. Baftă!

| Miina a răspuns:

S-ar putea sa iei 2.
Eu am media 9.49.

| dedekool a răspuns:

Pai eu o am mica, 8, 55 dar nu stiu ce premiu iei, depinde de cati copii din clasa de la tine au medie mai mare.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Depinde de mediile colegilor tăi s-ar putea să iei Premiul Special.

| pufulete17 a răspuns:

Depinde de ce medii au ceilalti si a cata esti din clasa! daca este prima cu media atunci I si asa mai departem! media mea este pe undeva pe la 9.89

| RalooKee a răspuns:

Depinde de scoala in care inveti. La mine in generala era asa: >9, 49 - premiul I; >8, 99 - premiul II; >8, 49 - premiul III.
Acum la liceul meu e asa: >9, 79 - premiul I; >9, 49 - premiul II; >8, 99 - premiul III.

| withoutmoney a răspuns:

Premiul II tongue mie m-i-a iesit 9, 12

| asskickerr a răspuns:

Depinde de scoala, la mine la scoala se da premiul I de la 9, 80 in sus, premiul 2 de la 9, 50 - 9, 80, premiul 3 de la 9, 50 - 9 si mentiuni de la 9 - 8

| SummerEscape a răspuns:

S-ar putea sa iei premiul II! Mie mi-a iesit 9, 85happy

| Callipso a răspuns:

Mie mi-a iesit 9, 38 si am loat premiul 2.

| SATIR a răspuns:

Iei cam premiul 2

| nicusor123 a răspuns:

Daca o ai singura din cls(media)cu 9, 23 atunci ai sanse de locul 1 daca cineva o are mai mare decat a ta atunci cred ca locul 2 sau 3

| nicusor123 a răspuns:

Daca esti singura in clasa cu media asta atunci locul 1 daca nu esti cred ca 2 sau 3

| Evelina_8773 a răspuns:

Premiul II.
Dar in functie de mediile colegilor tai, sau de decizia dirigintei/dirigintelui tau/tale.
Eu pe primul` semestru am 9, 92 si pe al doilea tot 9, 92.
Funda?

| kapsaTor a răspuns:

9.66 si sunt pe locul 3..sad

| darkknight9 a răspuns:

Depinde in ce clasa esti si cate premii ofera diriginta sau dirigintele tau... dupa mine cred ca ar trebui sa iei premiul 2...mult succes in continuare

| alexandricuta a răspuns:

Eu am media 9, 50 si e premiul 1

| Koz_Kosmin_1994 a răspuns:

Mie mi-a iesit 8, 50 ce premiu iau

| euiri a răspuns:

Fata cu median 9.23 o sa iei mai mult ca sigur premiul doi in nici un caz 3 sau 1...iti zic ceva:premiul intai se ia de la 9, 50 in sus, premiul doi se ia sub noua cinzeci pana la 9, apoi premiul trei se ia ce-i peste 8, 50, mentiune, sub 8...asa cred eu si pentru cineva care a raspuns ca daca are media 9, 72 a luat premiul 3 sau mentiune ala minte pentru ca eu in clasa a 5 a am avut media 9, 78 si am luat premiul 1