| curiosu1095 a întrebat:

Daca am terminat clasa a XII-a am dreptul sa primesc somaj? Dar daca ma inscriu la o scoala postliceala mai am acest drept? Am inteles ca daca te inscri la facultate nu mai primesti... e adevarat?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă îţi continui studiile, atunci NU ai dreptul la Şomaj!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| lixu16 a răspuns:

Da, e adevarat daca este inscris la o forma de invatamant, nu primesti indemnizatia de somaj. Dupa ce termini studile vei putea beneficia de acest drept. Sper sa nu fie nevoie si sa gasesti un job. happy Succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai dreptul, dar numai daca nu-ti gasesti sau nu-ti ofera un loc de munca si nu urmezi studii superioare sau post liceale.