Brigaela
| Brigaela a întrebat:

Daca ar fi sa-mi recomandati o singura carte, care ar fi aceea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai Cantuniari, Barbatul cu cele trei morti ale sale,
edit. Humanitas, 2006.
Dac-ai citit-o cumva. pariez ca ti-a placut f.mult., daca n-ai citit-o inca, pariez ca lecturand-o vei fi bucuroasa ca ai dat curs recomandarii mele.

159 răspunsuri:
| iulia_5454 a răspuns:

Papillon-henri charriere

| tomigirl a răspuns:

Cronica pasarii-arc de Haruki Murakami

| andreea8888 a răspuns:

''Codul bunelor maniere astazi''-editura Humanitas

| totata a răspuns:

Crima si pedeapsa a lui Dostoievski.De departe cea mai buna carte pe care am citit-o.Si am citit ceva la viata meahappy

| zuzulina a răspuns:

Ultimul mohican sau dune(daca mai gasesti editile)

| allyson a răspuns:

La rascruce de vanturi (Emily Bronte)

| JasonMcCann a răspuns:

Twilight Saga Breaking Dawn

| marcel1971 a răspuns:

Eu ti-as recomanda biblia! Si sa nu crezi ca sunt vreun fanatic religios! Cred in Dumnezeu si cred ca aceasta carte merita citita si studiata.

| paramore a răspuns:

O carte faina e "misterul din cavou", sunt 2volume, autorul se numeste xavier si nu mai stiu cum ca am uitat

| BabyRosse a răspuns:

Cartea fara nume de Anonymus(ai grija te va omori cineva daca o citesti).laughing

| NoemiVivien a răspuns:

Ce mult ai de cititlaughing

| floricel_5586 a răspuns:

Dovstoievski,, idiotul,,

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Parerea mea... Cel mai iubit pamantean de Marin Preda.

| Dootzy a răspuns:

Jules Verne - Doctorul Ox (nr. 7)

| ciresepeetno a răspuns:

Pe aripile vantului-Margaret Mitchaell

| maryse_9270 a răspuns:

Interview with the vampire- anne rice, editura rao

| yoo_6578 a răspuns:

Harry potter (1; 2; 3; 4; 5; 6; 7) mie imi place fff mult

| Goete a răspuns:

Biblia.
fizica cuantica a demonstrat deja multe aspecte din bibie, precum faptul ca gandul nostru are efect creator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pilarii de pe pamant(The pillars of the earth) de Ken Follet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un tratat de medicină legală.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portocala mecanica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laurence Durrel; Justine, Mountolive, Baltazar, Cleea.Sint 4 volume ale aceluiasi roman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru. apreciere Briga.;
adaugand optiunii tale un dram de intuitie (atata cat poate avea un barbat.), sunt tentat sa cred ca deja ai citit aceasta carte; daca nu-ti cer prea mult, rogu-te confirma/infirma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Axel Munthe-Cartea de la San Michele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The secret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ACASA de Luminita Aldea. E un roman super! Il gasesti pe net.
Georgiana P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfanta Scriptura ADEVARATA, nu...copii "fidele", dar infidele!
Indreptar pentru. spovedanie pentru realizarea unei confesiuni cat mai veritabile pentru dezintinarea sufletului (curatare), care-i cel mai important, restul (vreme trece, vreme vine...inclusiv sfarsitul care pentru. unii poate fi durere eterna, iar pentru. altii beatitudine paradisiaca, alegerea iti apartine!)

P. S. Iti doresc o ploaie de fericire si realizari! Bye-bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scufita rosielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascanio - Alexandre Dumas happy