| RandomJ a întrebat:

Dacă cunoști o limbă străină care nu apare în cadrul departamentelor de limbi străine din facultate poți depune o cerere cu privire la înființarea unei catedre? Așa mi-a spus profesoara de franceză în legătură cu un student care a studiat independent coreeana și a creat un departament

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Somaleza,un exemplu bun.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"limbă străină care nu apare în cadrul... poți depune o cerere cu privire la înființarea unei catedre?"

sigur că poți, e o țară liberă, ai dreptul de exprimare și petiție. Dacă cineva chiar va face ce ceri tu, e discutabil

| Brizbriz a răspuns:

Stiu pasareasca, se pune?
btw, CHIAR STIU PASAREASCA, nu stiu de ce, dar creierul meu functioneaza automat in pasareasca fara sa fi facut prea multa "scoala"