| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau atestatul de informatica(probele fiind de windows, word, paint, notepad, powerpoint, xcel, access, probleme c++ si prezentarea site-ului proiectat de mine), cu nota 10 fix mai este necesar sa dau competentele digitale?

1 răspuns:
| andyeyes99 a răspuns:

Da, pentru ca atestatul este doar facultativ nu esti obligat sa il dai si nu are legatura cu bac-ul. Insa competentele digitale esti obligat sa le dai pentru ca altfel nu poti intra in bac.