| Duygu a întrebat:

Daca iau nota sub 5 la proba scrisa la licenta mai pot sustine prezentarea?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Cu o nota mai mica de 5 la proba scrisa de verificare a cunostintelor fundamentale si de specialitate ar fi absurd sa ti se permita susinerea probei a 2-a, de prezentare a lucrarii de licenta! Din cate stiu, notele celor doua probe trebuie sa fie de cel putin 5 iar media aritmetica a lor trebuie sa fie de cel putin 6 pentru a promova examenul.
Informatia exacta poate fi gasita in regulamentul de finalizare a studiilor al facultatii la care esti inscris.