| Derkes a întrebat:

Daca la matematica ma meditez pentru bac la o profesoara in particular, si cu ea fac sa zicem 100 de variante. Le repet si le invat pe derost, sunt sanse sa iau bacul cu o nota mare? Daca doar le repet?

8 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Iar la bac iti pica varianta 101
ce ar fi sa nu inveti pe de rost ci sa inveti "CUM SE FACE" si mai ales "DE CE"... asa o sa iei sigur!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Matematica nu se învață pederost

| Iote a răspuns:

Daca le inveti pe de rost, nici o sansa. Pentru ca nu iti va cadea una din acele probleme. Cel mai bine este sa inveti cum se rezolva. Logic, nu pe de rost.

| Mayar a răspuns:

Pe de rost?! Ar fi mult mai rapid sa le intelegi decat sa le tocesti raised eyebrows

| ACTH a răspuns:

Daca nu stii mate si mai pui si intrebarile astea idioate, de ce nu te-ai dus pe filo?

| Catrice a răspuns:

Cu metoda ta o să-l pici printre primii.

| F3d0x a răspuns:

Numai idiotii care nu sunt in stare sa aplice teoria in probleme invata pederost.
Daca mai esti si la mate-info inseamna ca nu ai ce cauta acolo.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să înveți logic altfel nu te vei descurca prea bine.