| anonimbuc21 a întrebat:

O părere as dori.
Proaspăt am luat bacul.
Media 8 si vreau sa merg la școală de politie din Cluj.
Din păcate stau cam prost cu engleza.
Nu prea ma descurc la vorbit, comunicat nu prea.
Sora mea e profesoara de engleza si daca repet gramatica de la 0 si fac exerciții sunt șanse sa fac o nota bună?
E greu examenul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste DOAR in limba engleza cu sora ta!
Este cel mai usor si la indemana mod de a invata limba.

| Simpatic a răspuns:

Eu zic sa te mai pregatesti, nu de alta dar la politie examenele sunt greute de obicei sunt si 20 de candidati pe loc.
Daca asta vrei sa te faci lupta pentru sansa ta dar sa fii si foarte bine pregatit pentru toate probele, pentru ca daca pici de cele mai multe ori te face sa numai vrei sa dai anul viitor.Asa ca mai bine te pregatesti temeinic 1 an si dai apoi cand esti foarte sigur.
Am zis asta pentru ca pe multi esuarea unui examen ii demoralizeaza si numai incearca in timp ce pe altii ii face sa traga mai tare, depinde de ce parte a baricadei esti.

| Alverto a răspuns:

Pai gândește-te că nici măcar nativii nu știu toate cuvintele. adică câteva sute de mii sau milioane. E ca și româna, nimeni nu știe toate cuvintele. Dar sigur că poți învăța la nivel destul de bun daca chiar îți planifici bine timpul.

| Feri5 a răspuns:

Examenul e grilă, totuși nu ai cum să înveți toată engleza în câteva luni. Măcar fă o încercare.