| BadGirl28 a întrebat:

Saptamana viitoare joi dau teza la mate! Cum sa repet? Nu prea le am cu matematica! As vrea sa i-au o nota mare! Va rog ajutor! Cum sa invat?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti lectii explicate corespunzatoare clasei http://math-pdr.com/
Dupa ce ai inteles explicatiile din lectie te apuci sa rezolvi minim 10 exercitii/probleme din manual sau culegere care au legatura cu lectia explicata.
Spor la treaba!

| neutrino a răspuns:

Ai pierdut trenul cu note mari.

| MadalinaaIoana a răspuns:

Uite ce am facut eu : am invatat definitiile si am facut din nou toate exercitiile din clasa si de la tema. Daca nu intelegi vreo problema sau ceva intreab-o pe profesoara ta \ profesorul tau. Sper ca te-am ajutat.Eu asa am facut si am luat 10 in teza. Succes!

| Dragonfly359 a răspuns:

Inveti teoria si formulele iar apoi incerci sa rezolvi exercitii incapand cu cele mai usoare pana ajungi la unele mai complicate