| Balan_Balanvladut_1989 a întrebat:

Daca m-as duce la liceu la profil mate-info, ce meserie as avea? In afara de profesor, director sau altceva ca intra in invatamant?

Răspuns Câştigător
| Bahamuty a răspuns:

Odata cu terminarea liceului primesti o diploma de Analist Programator, ajutor de programator dar daca continui si facultate ai sanse mari la programator! Sunt la mate-info si de asta iti zic

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Meseria ti o da facultatea nu liceul. profil mate info iti da posibilitatea sa te duci la aproape orice facultate

| Maxim96 a răspuns:

Informatician,programist,matematician

| petre059 a răspuns:

Hehehe! nu exista meserie de director nu se fac cursuri speciale pentru asa post. Poti foarte bine sa te specializezi in IT, este o meserie care are viitor.

| iuli000 a răspuns:

Programator informatician reparator

| BlackDarkAngel a răspuns:

Este foarte greu la profilul mate-info, numai daca te pricepi foarte bine la matematica iti recomand profilul! Daca nu, stiinte sociale...mai gandeste-te! [si meseriile dupa terminarea liceului cu acest profil sunt super grele]

| Nelutzu2000 a răspuns:

Eu cred ca poti sa intri si ca avocat, judecator...eu am o verisoara care a facut mate-info si acum e la Bucuresti la facultate... dupa poti da la drep si te faci ce am zis mai susbig grin

| XAMQSL a răspuns:

Programator (P.C.), bancher.

| BybyMary a răspuns:

Meseria ti o da facultatea nu liceul. profil mate info iti da posibilitatea sa te duci la aproape orice facultate

| Bahamuty a răspuns:

Cand terimini liceul de mate-info primesti o diploma de Analist Programator(ajutor de programator), cu studii superioare poti ajunge programator asta insemnand facultate

| Bahamuty a răspuns:

Iti spun cele de mai sus pentru ca si eu sunt la mate-info intesiv!

| Adina827391 a răspuns:

Primeşti o diplomă dar în funcţie de un fel de evaluări