| Alinacalinmihaela2005 a întrebat:

DACA nu am diploma de 8 clase pot da la liceu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai absolvit gimnaziul atunci poti intra la liceu, daca nu l-ai absolvit nu poti intra.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu ai terminat cele 8 clase?
Daca da, poti lua o adeverinta de la scoala generala care sa confirme terminarea celor 8 clase si te poti inscrie la liceu.
Daca nu ai terminat cele 8 clase, te inscrii la scoala generala, in clasa pe acre nu ai terminat-o prin programul " a doua sansa".
In fiecare judet sunt cateva clase destinate acestui program al Minsiterului invatamantului, de aceea trebuei sa te interesezi la Inspectoratul Scolar din Judetul tau, unde te inscrii si care-i scoala unde poti recupera clasele pierdute.

| CostelRazIla a răspuns:

Nu am diploma de 8 clasei