| Ioan489 a întrebat:

Daca nu ma prezint la corigenta voi ramana repetent daca este cazul? Sau mai am o sansa? Daca nu ma prezint pot sa depun cotestatie si sa ma duc in alta zi sa dau corigenta?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ramai repetent daca nu te prezinti. Poti sa depui contestatie dar nu ti-o ia nimeni in seamna. Contestatia se depune cand ai facut ceva si crezi ca ai facut bine dar verificatorii au apreciat rau. Corijentele se dau in zilele programate si nu cand vrea fiecare. Exista un regulament.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, corjenta este ultima ta sansa iinainte sa te lase repetent.
Tu ce alta sansa vrei?
Ai avut sansa sa inveti in timpul anului si nu ai facut-o. Ai mai avut si a doua sansa sa te prezinti la corijenta si sa o iei.
A treia oara, ai doar sansa sa ramai repetent, daca le-ai ratat pe cele 2 ocazii de mai sus.
Sa depui contestatie pentru ce?
Ca nu te-ai prezentat?
Nu cred ca realizezi in ce conditii se depun contestatiile, nu cand nu te duce capul, nici macar sa te prezinti la un examen.

| Freya1 a răspuns:

Prezintate la corigenta ca nu e atata de rau te ajuta si profesoru si oricum vei trece. Daca nu te duci repeti si e pacat petru o materie doua sa repeti tot anul

| johnnny123 a răspuns:

Să depui contestație la ce? Ce anume contești, din moment ce nu te-ai prezentat la examinare?

| Vvistula a răspuns:

Daca nu te prezinti ramai repetent

| untaken a răspuns:

Depinde de profesor. Multi incearca sa pacaleasca sistemul, dar se pacalesc pe ei insisi. Asa ca ia si invata.

| sunset10 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar cred ca cel mai bine ar fi sa te prezinti, decat sa nu mergi si sa ramai repetenta. Cred ca asa e cel mai bine happy Mult succes!winking