| BamBum_3904 a întrebat:

Buna!
Daca am de sustinut un examen de corigenta si sunt in spital, deci nu ma prezint, raman repetent? nu exista nici o lege nimic?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In cazuri din astea extreme, cand poti dovedi cu acte (bilet de externare), se poate da corigenta, in sesiune speciala. E bine sa dai un telefon la scoala, sa te interesezi, sau, mai bine, se duce unul dintre parinti si afla exact procedura.

| AlexMilotin a răspuns:

Cu buletinul medical de analize poti sa ceri o evaluare extraodinara, dar se intampla doar in cazurile destul de grave, sau poti oricand sa fi examinat in spital.

Depinde de tine. In lege nu este nicaieri specificat ca ramai repetent daca esti in spital, dar este specificat ca ramai repetent daca nu il dai deloc

| Trefla a răspuns:

Trist dar adevarat...nu exista, poti totusi sa faci un efort sa te duci la corigenta decat sa pierzi un an.