| andreistirbu a întrebat:

Daca raman corigent pe primul semestru in al doilea semestru ma pot transfera la alt liceu?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Important este sa gasesti un liceu cu locuri libere si care sa te accepte.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

În mod normal nu.
Niciun director de școală nu are vreun interes de a inmatricula șco lari „problemă".
Cînd pleci de la un liceu la altul va trebui să iei cu tine și o foaie matri colă, în care se va specifica precum că tu ești corijent.
Și apoi, crezi că mutatul de la o școală la alta te va face mai deștept decît ești?

| zaratu a răspuns:

Da,dar te transferi cu corijentele, cat despre absente depinde de secretara liceului unde vrei sa te transferi daca vrea sa raporteaza daca nu vrea vii curat fara absente