| 123frummy a întrebat:

Dacă sunteți din Timișoara, la liceul William Shakespeare am căutat media de admitere pe edu, și mă gândeam dacă acolo este doar de la evaluarea națională sau cu tot cu examenul de admitere pe care trebuie să-l dai? Multumesc

1 răspuns:
| BECKY1234567 a răspuns:

Din cate stiu eu de la o prietena care a mers la liceu pedagogic unde se mai da si examen de admitere din cate stiu la cateva materi... Examenul din cate stiu e inaintea la EN deci o sa dai probabil examenul apoi in functie de nota primita o sa fi plasat pe o lista de asteptare pana la momentul in care se da si EN mai apoi se va aduna nota de la examen cu media de la EN si voila media de admitere..Bine pe langa asta mai conteaza si (Nota pe care o primesti daca liceul are un renume si are media de admitere ridicata se presupune ca si tu ar trebui la admitere si EN sa ai o medie relativ mare..de ex te uiti cam care au fost mediile de admitere in ultimi ani si incerci sa iei si tu cam atat daca reusesti vei avea o sansa reala...Bine exista si posibilitatea ca liceul sa se bazeze foarte putin pe EN si sa se axeze mai mult pe examenul de admitere. Oricum ca sa te asiguri invata si totul va fi ok happy