| anonim_4396 a întrebat:

Daca termin liceul la frecventa redusa pot da la o facultate sau postliceala?

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da.normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, după ce promovezi examenul de BAC, poţi să te înscrii la o facultate.
În general, pentru a te înscrie la o Şcoală Postliceală, NU este necesar ( într-o primă fază ) să ai BAC-ul promovat - dar TREBUIE să-l "iei" în decursul celor 2 ani de postliceală!

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Daca obtii diploma de bacalaureat te poti inscrie la orice forma de invatamant doresti. Succes!

| StalkerSoul a răspuns:

Din cate stiu eu legea interzice universitatilor sa aiba studenti fara diploma de BAC.

| CristinaAlina19950831 a răspuns:

Da,poti.Sunt si anumite postliceale la care poti sa te inscrii si fara diploma de bac, dar trebuie sa iei bacul pana termini postliceala pentru ca altfel nu iti da nimic la mana care sa ateste ca ai terminat postliceala.Crede-ma pe cei de la postliceala nu ii intereseaza daca iti iei sau nu diploma de bac pana la sfarsitul studiului atata timp cat platesti postliceala, interesul lor e sa-si ia banii, putin le pasa de diploma ta.In cazul unei facultati, si acolo poti sa dai atata timp cat ai diploma de bac.Deci raspunsul e da, poti sa dai la ambele terminand un liceu cu frecventa redusa. Sper ca te-am ajutat.Te pup:*