| valentinanastas a întrebat:

Dacă termini colegiul primești diploma de bacalaureat, sau doar dacă termini liceul primești diploma de bacalaureat?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania colegiu national se numeste un liceu care are conditii mai bune, profesori mai buni, elevi mai multi cu rezultate bune la invatatura si cu reusite in admiterea la facultate, etc.
Asa fiind in colegiu sunt aceleasi profiluri si se fac aceleasi materii ca la orice liceu cu aceleasi profiluri si se sustine acelasi examen de bacalaureat, conform profilurilor si se primeste diploma de bacalaureat.