| Tarinus989 a întrebat:

Daca termini liceul militar pot sa dau la SRI?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti candida, nu exista nici o interdictie, totul este sa indeplinesti conditiile cerute.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La SRI nu dai, ci faci cerere online. Ei te verifică și dacă ești acceptabil, te sună. Dar nu angajează cu liceul, din câte știu eu, ci cu facultate.

| Tarinus989 explică (pentru sadrian46):

Ma refer daca pot sa dau la academie happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Tarinus989):

Da, poți să dai la academie, și cu și fără liceul militar. Dar angajarea la SRI presupune anumite rigori, verificări suplimentare, nu oricine se poate angaja acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate dupa ce termini o facultate sau academie de Politie, poti ajunge la SRI, fiindca numai cu liceul, nu ajungi nici macar portar la SRI.