| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ma duc dupa ce termin clasa a 8a sa fac liceul in strainatate(si facultatea) de ce se tine cont atunci cand intru la liceu?

1 răspuns:
| KyraW a răspuns:

Pentru a intra la un liceu in strainatate se tine cont de media ta actuala care va fi convertita in sstemul de de notare de acolo, si astfel iti vei ocupa pozitia.Deasemenea trebuie multe acte cum ca ai pe cineva care sa locuiasca acolo, si trebuie sa ai un tutore legal aproape.Se da si un test ca sa-ti verifice cunostintele.Dar imi imainez ca daca mergi intr-o tara straina, cred ca cunosti cat de cat daca nu cumva destul de bine limba respectiva