| anonim_4396 a întrebat:

Dan Brown e ateu? confused
am luat azi "Simbolul Pierdut" si as vrea sa o incep in vacanta big grin

Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Dragul meu de cand am inceput eu sa citesc dan brown te-a apucat si pe tine laughing. cartile lui sunt impotriva lui dumnezeu ca sa spun asa.in codul lui davinci este vorba despre sfantul graal ce era de fapt sfanta maria magdalena(considerata de biserica o c****a) dar si iubita si mama copilulului lui iisus.cand in ingeri si demoni este vorba despre illuminati(care totusi sunt niste persoane ce cred si in stiinta si in relgie) dar voi vedea despre ce este vorba in continuare in carte. oh go on

3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu stiu, dar cartile lui sunt in general impotriva lui Dumnezeu.

| Mar a răspuns:

Pai citeste dan brown si ai sa vezi.nu este vorba despre istorie oh go on. uite-te pe wikipedia daca vrei sa stii ce se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Illuminati nu era infiintata de Galilei? Park asa am auzit confused