| OliverArrow a întrebat:

Dati-mi si mie nume de flori pe care le cunoasteti?

12 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Clematite, azalee, begonii, mana Maicii Domnului, coroana lui Iisus, muscate, kalanshoe, gloxinii, trandafiri, garoafe, crizanteme, crini, crini imperiali, narcise, ghiocei, branduse, violete, lacramioare, viorele, lalele, albastrele (nu-ma-uita), cale, gerbere, margarete, liliac, iasomie, etc.

| onasis1961 a răspuns:

Ce fel de flori :naturale sau artificiale?

| Chαяtreux a răspuns:

Craita
Petunia
Verbena
celosia
Callistephus (Ochiul boului)
Antirrhinum ( Gura leului )
Musetel
Nemtisorul

| AdeeXd a răspuns:

Vrei sa iti spun flori sau nume care s-ar potrivi la un om?laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafiri, lalele, gerbera, crini, crizanteme... depinde ce merita fata.

| CannbalCorpse a răspuns:

Crin sălbatic
Crizantemă
Narcisă
Nectar
Pelargonium
Trandafir
Viola
Garoafă
Ghiocel
Lușcă
Lăcrămioară
Azalee
Begonia

sper ca te.am putut ajuta

| Never4ever a răspuns:

Ghiocel
Lalea
Trandafir
Albastrea
Crin
Liliac
Margareta
Narcisa
Crizantema
Begonie
Narcisa
Funda?

| RandyOrtonRKO a răspuns:

Narcisa
Trandafir
Garoafa
Lușcă
Ghiocel
Lalea
crin etc.

| GangstaGlock a răspuns:

Dogwood, crin asiatic, lintita, cerceii doamnei, azaleea, anthurium, kanzashi, cherry bosslom, trandafir japonez, sparmannia africana, babiana, vuvuzela, flori carnivore. Sunt niste flori exotice foarte frumoase. Uite si plante marijuana cocaina, etc. Sper ca te-am putut ajuta!

| Dianaall a răspuns:

Nectar
Pelargonium
Trandafir
Viola
Garoafă
Petunie
Trandafir
Palma Maicii Domnului
Lușcă
Ghiocel
Lalea

| Ienuta a răspuns:

Orhideea,floare de camera!