| AdrIanIon1 a întrebat:

Dau bacul la biologie si asa vrea sa stiu daca trebuie invatate si denumirile in latina?

1 răspuns:
| parsanel a răspuns:

Depinde ce vrei sa spui, si eu tot bacu tot la bio l-am dat si nu am invatat nici o denumire in latina asta probabil pentru ca denumirile sunt in romana si nimeni nu cere sa le scrii in latina, dar in schimb daca in carte sau dupa ce inveti sau cine iti preda iti da denumirile in latina atunci da ar trebui invatate.