| Sports a întrebat:

Dau fundita!
Daca am intrat la un liceu pe profil mate-info si vreau ma transfer in al doilea semestru la fostul meu liceu la stiinte sociale cum se procedeaza?
Eu am media de admitere 8.20 iar la acest profil cea mai mica a fost 9.20.Dar in vara asta un fost coleg de-al meu a intrat in aceasta clasa cu 8.35. Daca vreau sa ma mut in al doilea semestru ce medii trebuie sa obtin...cum se procedeaza si daca ma pot muta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca fostul coleg a avut pile sau a invocat un alt motiv pentru a se muta. Conform Regulamentului de organizare si functionarea a unitatilor scolare din invatamantul preuniversitar transferul se aproba doar daca media ta ar fi mai mare decat a ultimului intrat. Nu se iau in considerare mediile din primul semestru. Totusi, poti incerca, n-ai nimic de pierdut. Numai bine!