| anonim_4396 a întrebat:

De cand e lumea si pamantul?

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Pentru fiecare om a existat de cand s-a nascut.Restul nu mai conteaza ce a fost, sau ce va fi.Nu am trait atunci, nici nu vom apuca viitorul indepartat.Traieste prezentul!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sistem error.

| Zenithf a răspuns:

Dupa Biblie de vreo 7400-7500 ani (desi cele 6 zile din Geneza se poate sa nu fi fost la fel cu ceea ce consideram noi zile), dupa cercetarile stintifice, pamantul ar avea in jur de 4 miliarde de ani.

| Cici4Mici a răspuns:

De 10 miliarde de ani.

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

De cand au aparutwinking

| RaVuL a răspuns:

Nu se stie.Pamantul a fost facut o data cu Dumnezeu.Doar el stie:p

FUNDAA

| vlad_4846 a răspuns:

Cert e ca lumea e mai de incoace cu cateva mii de ani.pamantul are ceva ani...cred ca 4, 6 miliarde de ani...

| esterad47 a răspuns:

Nu stiu dar eu cred ca de 67854 ani este