| anonim_4396 a întrebat:

De cate minute vor fi orele de la scoala? Cate ore pe zi vom face?

29 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, stai cu ochii pe televizor, ascultă ce zic ei.

| Alverto a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai auzit de Selly?
Dacă da sau nu, caută Selly și vezi ultimele videoclipuri despre TV

| BuGsstormbunny a răspuns (pentru Alverto):

Nu ma uit la Selly, dar vazand acum vad televiziune in judecata, paintball.

| goguPatent a răspuns (pentru Alverto):

Nu mai face guvernul si parlamentul legi?
Le face sely de acum?

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Alverto):

Ce instrucțiuni de, pune niste link-uri data viitoare.
"Videoclipuri despre TV" te referi la review-uri?

| Alverto a răspuns (pentru goguPatent):

1. Nu am vorbit cu tine
2. Cine a zis că face el legi? Va arata tuturor că sunteți prost informați și credeți tot ce vedeți la TV (in general)

| Alverto a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Eu nu am vorbit cu tine, eu am vorbit strict cu cel de mai sus, de suport când va băgați în seamă
Și e clar că am vorbit despre cele făcute de Selly, ironia nu ajuta sa stii

| Alverto a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Dacă am asculta ce zic ei, am fi mult mai jos decât suntem la momentul actual
Dar oricum din ce in ce mai putina lume a mai rămas la TV, cine a mai rămas: persoanele toxice și comuniste, ca și șomerii care nu îl suportă pe băiatul ăsta doar pentru că face mai ușor bani din perspectiva lor

| goguPatent a răspuns (pentru Alverto):

Ce treaba are Sely cu scoala?
Omul a intreba cu scoala...
Stai sa mai citesc odata intrebare, poate il interesa pe om despre Sely.

Nu nu, altceva a intrebat

| Alverto a răspuns (pentru goguPatent):

Ești penibil frate
Uite te mai bine că i am răspuns altcuiva care vorbea despre TV, nu celui ce a pus întrebarea. Dar nu mai zic, nimic, poate ai greșit și nu ai văzut

| Pantagruel a răspuns:

S-a ajuns tare rau daca la Educatie si Cultura Generala, un pusti (cu nerealizarile lui) e reperul tineretului.

| goguPatent a răspuns (pentru Alverto):

Pai si de unde ai vrea sa vada omul ce norme impune guvernul pentru inceperea anului scolar daca nu de la televizor? Ca la sedinta de guvern nu are voie sa participe.
Le face si Sely publice?

| Alverto a răspuns (pentru goguPatent):

Ai trăit sub o peșteră? Exista internet

| goguPatent a răspuns (pentru Alverto):

Aaaa, da, pe internet e numai adevarul. Sigur.
De ce sa ne uitam direct la declaratia in direct a unui oficial din guvern la TV cand putem citi pe un site obscur poate.

| Wr3nch a răspuns (pentru goguPatent):

Un oficial care zice pepsiglas in loc de plexiglas, ca doamna de la educatie. Foarte informativ, ce sa zic laughing

| Alverto a răspuns (pentru Pantagruel):

Cât mă amuzați
Sunteți atât de frustrați încât ați venit aici sa vorbiti despre selly, șomeri, boomeri, comuniști infecți care nu realizează că este dovada vie că se poate
Se poate unul din 20 mil de oameni a reușit la 19 ani o performanță uimitoare, 3 milioane de următori, mașină de 70k €, a reușit să transmită foarte multe mesaje de susținere următorilor mari vloggeri
Degeaba îl tot ironizați că el tot o sa facă bani in continuare, cu sau fara hateul vostru de comuniști, tot o sa fie in voga prin rândul tinerilor adolescenti si un exemplu
Unele persoane de pe platforma asta sunt foarte toxice, dar e bine că există și persoane ce accepta adevărul și sunt mai realiste
"Cu nerealizarile lui"
Mă întreb câți ani tu și ce realizari ai la anii tăi, că promovezi l*ba pe acest site? laughing Și asta arata mentalitatatea ta, aa, da și Andy Popescu are bani de la părinți, la fel și oamenii de succes pe care ii vezi tu pe internet, de la părinții îi au
Nu comentam dar, întrebarea asta fiind despre școala și ore voi ați ajuns sa vorbiți despre selly de la răspunsul meu dat unui utilizator ce vorbea despre TV. Asta se numește frustrare, nu incercati sa va scoateti cum că spuneți adevărul și chestii din astea, dar chiar râd sa văd că s au strâns aici mai multe rapsunsuri pe seama unui adolescent in loc sa fie despre intrebare, sunteți penibili. Nu mai zic nimic, gata.

| PainTech a răspuns:

Momentan nu se știe, e posibil ca deciziile de genul acesta sa fie luate de fiecare unitate în parte. Pe minister se pare că nu prea îl interesează "cum".

Mai bine intreaba dirigintele.

| Pantagruel a răspuns (pentru Alverto):

Mai compatriotule, ca sa ma exprim mai adecvat... Faptul ca pustiul ala a reusit sa faca bani de pe spatele prostilor e un fapt real pe care eu nu il neg.
Te-ai gandit cati copii pierd vremea uitandu-se la el facand pe-a clown-ul, in loc sa faca ceva util pentru ei? Care e valoarea aluia in societate, cand el este doar un privegiat al sortii? Nu a facut nimic inovativ, pur si simplu Romania, este tara in care daca iti faci un video cu pzde si postezi ineptii ai sansa sa ajungi "influencer". Din pacate e tara non-valorilor, a dragusancei si a lui varciu.
Fac ei bani? Da. Au ei vreun rol in educatia tineretului? Da. Este pozitiv? Nu! Vii tu acum sa imi spui ca este altfel?

Aaa da ...comunistii. In primul rand habar nu ai ce inseamna ideologia comunista. 2nd... Ce au construit comunistii Inca se chinuie sa distruga "democratii". Si asta ti-o spune unul care uraste din ficati tot ce a insemnat regimul comunist in Romania.

Si laba aia, daca te deranjeaza atat de tare, las-o jos.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alverto):

Am auzit de el, dar nu ma interesează

| goguPatent a răspuns (pentru Wr3nch):

Aia e, competent sau nu din pacate ei fac legile.
Daca auzi ce zice la Tv sau citesti de pe net o face mai competenta? Nu cred.

| goguPatent a răspuns (pentru Alverto):

Faci parte din echipa lui e PR, ca pana la urma tu te-ai bagat ca musca in lapte cu numele lui aici

| MihaiV01 a răspuns:

Meh nu stiu daca e sigur s-au nu dar am văzut un anunț pe Facebook ca se vor face maxim 3 ore si doar in cazul celor care merg fizic adica aia din 1-4, 8 12 si ultimul an de facultate
Online nu se știe câte ore dar nu cred ca vor fi asa multe

| Pati2500c a răspuns (pentru Alverto):

Ai mare dreptate happy mereu trebuie ei sa dea cu hate peste unii oameni care chiar incearca sa schimbe ceva. Si invidia e mare

| Alverto a răspuns (pentru Pantagruel):

laughing așa este frate
Nu i nimic, voi in spate o sa sa stați toată viața, și când România o sa fie în fața, fiindcă vreți schimbare de la ministere sau guvern, in loc sa recunoașteți faptul că sunteți efectiv frustrați, fiindcă și acum când băiatul ăsta vrea sa schimbe ceva voi il urati, asta pleacă de la gândire și educație, exact ce nu aveți voi, o educație și mentalitatate bună

Voi faceți rău și acolo unde nu este

"In loc sa faca ceva util pentru ei?" Nene nu știu cum să îți zic dar daca nu îți convine cu interentul și nu recunoști că acum interentul este principala sursa de venit a viitorului, a viitoarelor job uri, poți să te duci frumos in Africa, fără discuții, acolo e locul tău dacă încă nu ai văzut că asta e un job, un job global, pe care cei ce îl fac generează bani, la nivel mondial, in toată lumea
Și din moment ce tu ai mai multi ficați cred că încep să îmi dau seama de unde răutatea asta și educația slabă
Tu îi poți urî in continuare, că o să fie și mai în vogă laughing

| Pantagruel a răspuns (pentru Alverto):

Tu in sinea ta chiar crezi ca ai scris ceva inteligent, asa-i?
Iti voi raspunde scurt: "argumentum ad hominem".

Ti-am dat treaba pe internet, daca tot iti place asa mult. Spor la cautat traduceri!

| Alverto a răspuns (pentru Pantagruel):

Te ai întristat? crying

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Am sa iti atesez un ghid publicat de minister cu privire la inceperea noului an scolar!
Orele vor dura vreo 40-45 min, pauza va fi 10-15 min si va exista o pauza suplimentara de 5 min. pentru ca profesorii sa schimbe clasa/dezinfectarea labolatoarelor/ etc! Numarul de ore per zi va fi diferit de la o clasa la alta!
https://www.digi24.ro/......an-1361430

| Superior a răspuns (pentru Alverto):

Dai atentie la ce zice Selly?
El a inceput conflictul cu televiziunea prin stirea falsa.
Sa nu uitam ca el chiar a primit bani de la PSD pentru filmul ala stupid cu Dorian Popa si alti youtuberi.
A ajuns model unul care canta despre "zdreanta ta e panarama mea".

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Alverto):

"Ai auzit de Selly?
Dacă da sau nu, caută Selly și vezi ultimele videoclipuri despre TV"
1. Este adevărat
2. Gogupatent a spus
3. Nu inteleg, Ce treaba are Selly(cu doi de l, prietene) cu subiectul precizat de Anonim?
4. Poți pune niste link-uri?
Pa.