| NOinformation a întrebat:

De cateva luni ma tot gandesc la ce facultate sa intru, nu am absolut nici o idee, nu am nici o inclinare, nici un talent, nimic. Urasc matematica, fizica, chimia si tot ce tine de REAL..Sunt mai mult cu romana, engleza etc. Ma gandeam la drept, jurnalism, comunicare si relatii publice..Imi puteti spune cate ceva despre fiecare facultate? Care e cea mai banoasa? Cat de usoare/grele sunt? Si cat de repede vin banii dupa ce termin facultatea? Cat mai multe detalii va rog mult! Multumesc! funda.

1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

Nasol daca le urasti.
https://capitalismpepaine.com/2014/06/28/topul-facultatilor-inutile/

nici limbi straine nu sunt prea cautate doar daca vrei sa te faci profesoara.
Sa nu ajungi sa faci facultate dupa care sa te angajezi la kfc.
Dar daca iti dai silinta si esti dispusa sa muncesti si mai ai si pile atunci reusesti oriunde.