| Anyo_1554 a întrebat:

De ce credeti ca lumea este atat de diferita fata de anii 1600-1700? Cel mai creativ raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Costel95 a răspuns:

Odata cu evolutia lumii (s-au inventat calculatoare, televizoare) oamenii din ziua de azi nu prea mai au timp de nimic altceva. Oamenii de atunci, unii luptau pentru teritorii, altii pentru libertate. Acum avem tot ce ne trebuie, "nu ne lipseste nimic" si totusi parca tot nu suntem multumiti. Am facut multe lucruri si n-am gasit satisfactia in ele. Dar intr-o zi cineva mi-a intains o mana si m-a luat in brate. Apoi mi-am batut joc de bunatatea care mi s-a acordat. Acum imi dau seama de greseala pe care am facut-o si desi nici acum nu dau dovada de dorinta de schimbare, totusi incerc. Trebuie sa specific ca acel cineva a fost Isus Hristos. Singurul care ar da totul pentru un singur om, si a dat, si-a dat viata pentru noi.