| AC4S4 a întrebat:

De ce există locuri speciale pentru rromi și moldoveni la liceele și facultățile de stat?

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pentru ca sunt numiti,, minoritati'', iar statul impune institutiilor respective sa dea liber si locurilor pentru ei.

| RAY a răspuns:

Minoritatile au mai multe drepturi decat majoritatea, sunt studenti romani care dorm prin gara ca nu au loc liber la camin dar ei au loc special, prosti platesc taxe pentru tiganii, nu e de ajuns ca le platim alocatile, ajutoarele sociale

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa aiba o sansa sa fie integrati in societate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu darame liceul zicand ca-s discriminati.
De integrat nu e nevoie deoarece ii duce capul mereu sa ia medie foarte mare si nu se ia absolut nimeni de ei in clase, dar nah generatia astia de fetite usor ofensabile din cauza carora au facut liceele locuri speciale de frica.

| iknoweverything a răspuns:

Pentru ca trăim în românia.