| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De ce toti romanii sunt asa de prosti la comportament sau mi se pare mie?

77 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Pentru ca multi au fost la scoala vietii si au urmat cursuri de bombardieri.

| Legion7X a răspuns (pentru Alfred0703):

Au școala vieții dar, mulți au rămas repetenți, însă repetă anul la aceeași lecție iar alți sunt deja la stadiul de profesor. Este o diferentă!

| andiceasu95 a răspuns:

Nu toti "romanii" sunt nesimtiti, am intalnit foarte multe persoane cu cei 7 ani de acasa

| AG777 a răspuns:

1 - Religie
2 - Incultura
3 - Mandrie exagerata
4 - Egoism imens
Asta defineste minusul romanului

| shu7e a răspuns:

Ai sa-ti schimbi opinia cand
-ai sa iti schimbi si asteptarile de la tine si de la cei din jurul tau
- ai sa iesi din tara si nu doar ca si turist,
- ai sa fii la fel de critic/ impartial cu toata lumea

| UnholySaint a răspuns:

Culmea e ca tocmai cei care vorbesc asa despre ceilati romani, sunt cei care au comportamentul pe care il acuza la alte persoane.
Daca iti citesti propriile mesaje o sa observi ca tocmai tu esti unul dintre acei ce au un comportament prostesc, si incerci sa generalizezi defectele tale fata de cei din jurul tau pentru a-ti ignora propriile defecte si de dragul de a te simti superior, desi in cel mai bun caz esti doar mediocru.

Răspuns utilizator avertizat
| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Ai mare dreptate. Oamenii judeca mereu inainte de a cunoaste persoana. Lumea devine din ce in ce mai rea...