| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De ce toti romanii sunt asa de prosti la comportament sau mi se pare mie?

77 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Educație de 2 bani.

| sierra1 a răspuns:

și tu ești român, nu?

| danbnz a răspuns:

Ti se pare.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Aha"
Baiul e că noi ceilalti suntem și gândim românește. Nu crezi că ne-ai jignit?

"toti romanii sunt asa de prosti"

sau poate reformulezi

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Felul cum ai pus intrebarea denota ca si tu esti din aceeasi categorie. Niciodata nu este bine sa generalizezi, cei mai multi romani nu au un comportament ilegal sau imoral, doar unii sunt necivilizati, altii fac prostii, etc.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai depinde. Si tu esti? Ca daca nu, cred ca ai raspunsul la intrebare.

| RAY a răspuns:

Traim in ultima tara din europa, cea mai saraca, cea mai praf tara, ai asteptari prea mari, asta e faza

| sayWhaaat a răspuns:

Toti au prostii lor stai calm

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iarasi confirmi ce am spus, evaluand raspunsul meu ca nefolositor si eronat. Si acum sunt sigur ca ai un comportament prost, necivilizat si nu prea inteligent. Mai evalueaza-mi tot asa si aceasta postare. Si te mai crezi print, vai de capul tau!

| Jus7t a răspuns:

Aproape toți, mi-e și mie scârbă de ei, închiși la minte, egoiști, invidioși și restul.
Dar nu te mai focusa pe asta că te consumi, ai grijă de tine.

Bula
| Bula a răspuns:

Din cauza lipsei de educatie potrivite primite (incepand cu "cei 7 ani de acasa").

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

laughing laughing cei mai multi romani nu au un comportament ilegal sau imoral, doar unii sunt necivilizati, altii fac prostii, etc.

foarte amuzant, fara suparare, dar mi-ati facut ziua, va multumesc pentru gluma asta

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu toti, dar o mare parte dintre romani sunt needucati, necivilizati, invidiosi, parsivi, insensibili si mai ales de o rautate iesita din comun. Nu stiu cum mai exact definesti prostia dar daca te referi la ce am spus eu, poate e pentru ca asa s-a transmis din generatie in generatie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Imi pare bine ca te-am binedispus dar te inseli, nu am spus-o ca gluma. Si o mica explicatie: referirea la "cei mai multi" este in sensul ca sunt peste jumatate cei cu comportament bun. Sunt de acord ca avem si unii cu comportament prost dar nu acestia constituie majoritatea.
Este foarte simplu ca sa ai o astfel de parere dar nu este sprijinita de nimic obiectiv, nici de catre tine si nici de catre cel ce a pus intrebarea. Asa fiind parerea mea este cu mult mai buna ca a celor ce spun ca TOTI au comportament prost.

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu in viata mea nu am intalnit un roman civilizat

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Este problema ta, inseamna ca te invarti printre cei necivilizati.

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu e problema mea, traiesc de 30 de ani aici, dvs afirmati chesti sf, ati scris ca majoritatea sunt civilizati, cea nu e adv

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nici eu nu sunt civilizat mam romanizat din pacate, toata civilizatia mea genetica germana s-a dus crying crying

| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ai primit certificatul de apatriere?

| Frank51 a răspuns:

Si prostia e relativa.

| Alfred0703 a răspuns:

Pentru ca multi au fost la scoala vietii si au urmat cursuri de bombardieri.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru RAY):

Eu am dat de oameni civilizati cand am ajuns la facultate. Vezi ce inseamna educatia? happy

| RAY a răspuns (pentru Furnicuta000):

O afirmatie fara dovezi nu inseamna nimic

| mgtow a răspuns:

Pt ca sant saraci

| FreddieM a răspuns:

Logic constat ca romanii categorisiti de tine prosti sunt persoanele pe care le cunosti tu deci persoane din cercul in care te invarti si tu. Ia schimba putin ambientul si incearca sa te asociezi cu persoane de calitate, educate, civilizate si-ti vei schimba opinia.

PS: Dupa modul in care ai pus intrebarea am mari dubii ca ti-ai gasi loc printre cercurile de persoane amintite mai sus.

| AG777 a răspuns:

1 - Religie
2 - Incultura
3 - Mandrie exagerata
4 - Egoism imens
Asta defineste minusul romanului

| TamplaruAnisoara a răspuns:

"Cine nu știe de păcat, nu știe nici de rușine" - așa spun bătrânii din satul meu când vad comportamentul unor oameni.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Faptul ca tu esti necivilizat nu inseamna ca sunt toti. De ex. eu ma consider civilizat.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Parerile noastre sunt ireconciliabile, asa ca nu mai avem ce discuta, fiecare ramane cu a sa.