| 傻瓜的毫不相干 a întrebat:

De ce unii de pe-aici cred ca stiu totul despre tot cand ei de fapt stiu mai nimic despre nimicuri? Considerati ca un om lipsit de cunostinte elementare de gramatica ar trebui sa-si dea cu parerea fara nici un pic de jena? De ce este mai intelept un agramat decat un copil de clasa a VI-a ?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Eu nu inteleg altceva: tineri cer ajutor disperati la teme, gen "pls am nevoie de un referat despre Napoleon pentru maine". Ok, deci poti intra pe TPU sa ceri ajutor. Deci ai net. Daca ai net de ce nu cauti, ca o sa gasesti o groaza de chestii despre Napoleon, de exemplu. Unora le e lene si sa caute.

| 傻瓜的毫不相干 explică (pentru raluk27):

Ei au un cont si trebuie, musai, sa dovedeasca asta!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai lumea e dusmanoasa si cei care critica se oftica pe victima deoarece da sfaturi bune si stie sa se descurce in viata (asa il agreseaza ca sa-l bage intr-o stare de tristete prin injuraturi si aberatii fara rost). Deaia ignoranta ii doare pe dusmani pentru ca nu-si ating scopul dusmaniei catre victima.

| Fineness a răspuns:

Spunea un mare scriitor, Mark Twain:,, Cu cat ai mai putine cunostinte si cu cat esti mai prost, cu cat ai impresia ca le stii pe toate.''

| 傻瓜的毫不相干 explică (pentru Fineness):

Pai asta se aplica la foarte multi postaci de-aici!

| ghiolbitza a răspuns:

Unii isi argumenteaza agramaticalitatea prin faptul ca ei sunt straini si nu le place limba romana. O absurditatea de nota 10. Daca tot vrei sa-ti exprimi parerea pe un site romanesc, invata naibii sa vorbesti corect!

| ghiolbitza a răspuns:

Inseamna ca nu ai alte cunostinte lingvistice in afara de limbajul de internet. Agramat e forma mai frumoasa pentru analfabet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghiolbitza):

Bagajul meu de cunostinte lingvistice, asa limitat cum este, imi permite -spre deosebire de tine- sa stiu urmatoarele:
1/ ca subst. agramat nu este sinonim cu subst. analfabet si
2/ ca, prin replica pe care mi-ai oferit-o n-ai facut altceva decat sa-ti "argumentezi" agramatismul.