| AvalohAlyn a întrebat:

De ce unii profesori mai predau in scoli si licee chiar de sunt iesiti la pensie si foarte batrani? De ce nu le lasa loc tinerilor?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care tineri? Aia care spun ca se duc degeaba la scoala, ca e inutila?

| Bondarel99 a răspuns:

Pentru ca e greu sa stai acasa, sa nu mai ai activitate asa dintr-odata dupa atatia ani de munca. si au si un venit in plus.

| sierra1 a răspuns:

NU au dreptul încă 3 ani de la vârsta pensionării! Li se permite să rămână pentru că NU vin tineri care să obțina măcar nota 7 la examenul de titularizare (examen ca să devii prof) și elevii au totuși nevoie de profi. Asta e!

| minrest a răspuns:

Nu este nevoie sa lasi locul altuia, suntem o tara in deficit cronic al fortei de munca, asa ca orice batran care lucreaza este un castig net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspuns simplu: pentru că au dreptul încă 3 ani de la vârsta pensionării.

| Harley18 a răspuns:

Tinerii fug de invatamant.