| andri_5711 a întrebat:

De la ce medie se da premiul intai? ( daca ai 9.70)?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Premiile se dau dupa cum urmeaza:
9. 50-10 premiul I
9-9. 50 premiul II
8. 50-9 premiul III
8-8. 50 mentiune ...deci tu te incadrezi la premiul I Eu am media 9. 44 si din pacate iau premiul II Va trebui sa muncesc mai mult anul viitor! Daca ar fi sa incepem iar anul ce a trecut as invata mai bine...imi pare rau ca nu am invatat la timp!

15 răspunsuri:
| andre999 a răspuns:

Depinde cati sunt in fata ta poti sa nu iei nici un premiu daca sunt trei cu medii mai mari ca ale tale. De ce postati astfel de intrebari stupide? Voi nu stiti nici sa ordonati crescator si sa numarati al catela sunteti? Mi se pare jignitor pentru educatia romaneasca sa nu sti nici atata lucru.

| criiisa a răspuns:

La 9. 70 cred ca o sa ai premiul al 2 lea

| Quiss a răspuns:

La scoala generala cred ca iei premiul 1 cu media aia. La mine la liceu eu as lua mentiune cu ea, pentru ca primele trei medii sunt primele trei premii si, avand o colega de 10, e normal ca 9. 70 e mentiune.
Dar tu cel mai probabil esti in generala, deci iei premiul 1...Si la fel si colega.

| Alexa_8596 a răspuns:

9. 70 e prem 1.la alte scoli e 2.depinde de scoala.:p

Fundalove struck>?

| gheorghita a răspuns:

Conteaza ce medii au si ceilalti colegi, poti lua premiul I si cu 9. 50 daca in clasa sunt medii mici, intereseaza-te ce medii au ceilalati colegi si vei afla ce premiu vei lua.

| Smileee a răspuns:

Eu am avut anul trecut media 9. 71 si am avut mentiune I, iar anul acesta am avut media 9. 73 si al luat premiul III.
Depinde de cat de bine invata colegii tai.
In clasa mea, locul I a fost cu media 9. 93.

Sper sa iti fie de folos big grin

| Deny_8224 a răspuns:

I-9. 50-10
II-9-9. 50
III-8. 50-9
mentiune-8-8. 50

| Lore_4815 a răspuns:

Eu stiu ca premiu I se ia de la 9. 50 in sus.la mine chiar daca sunt mai multi cu media peste 9. 50 iau toti premiul I

| andri_5711 explică:

O colega care are 9. 65 ce premiu ar lua ca necontrazicem

| andri_5711 explică:

Zece nu i-a nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza daca ia altu' 10 si tu 9. 70 iei premiul doi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat astazi premiul intai si am media 9. 96, iar colegii mei sub 9. 92 au luat premiul 2 si 3.Cred ca o sa iei premiul 3

| mirinda2001 a răspuns:

Depinde si de ceilalti... Adica daca un coleg are media 10 fix atunci e clar ca nu o sa iei locul I. Depinde si de scoala in care inveti, adica poti lua si locul 2 cu 9.70... Sper ca te'am ajutat.

| alinuuuuush a răspuns:

Depinde foarte mult si de colegii tai, adica ce medii au si ei (asa se face la mine la scoalahappy ). dar stiu ca nu au voie sa dea premii la cei cu medii mai mici de 9. 00... sper ca ti-am fost de folos...Bye:*

| Scocilca_Rares_1988 a răspuns:

Mie mi-a iesit 9, 80