| Aihao19 a întrebat:

De unde poti invata engleza fara profesor? Si poti asa ceva?(fara profesor)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti da nu la un nivel prea multumitor

| NLS a răspuns:

Filme, canale de Youtube în engleza (English with Lucy, Eat sleep dream English, MmmEnglish, English like a native, etc), dicționare și ghiduri de conversație, plus o carte de gramatica. De regula, găsești la anticar cărți mai vechi, foarte bune.

| alex495 a răspuns:

Filme, manuale de engleza, un prieten sa vorbesti cu el doar in engleza uneori ca sa scapi de accentul asta est european

| Victoria18 a răspuns:

Este ceva doar de teorie engleza, nu ca fizica, matematica etc. unde e ceva mai complicat, deci se poate invata si fara profesor, daca stii cum bineinteles, poti apela la internet, iti cumperi carti etc.

| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Se poate. Cauta cartea engleza fara profesor.
Este extraordinara, inveti de la 0 tot si bine

| OanaVasilov a răspuns:

Sunt o persoană tânără. Am cunoștințe în domeniul Limba și literatura română(atât în cadrul programei școlare,cât și suplimentar) și Engleză(din nou,ca materie școlară,dar și suplimentar). Cunoștințele mele constă în aprofundarea următoarelor ramuri: lingvistică,gramatică,sintaxă,semantică,redactarea compunerilor/eseurilor și oricărui tip de compozitie literară, studiu pe text ș.a.m.d. Sunt la curent cu programa școlară și toate schimbările exercitate de Minister. Ofer meditații ori de câte ori este nevoie pe săptămână, preț negociabil. Prima și a doua ședință sunt gratuite, pentru testare și interacționare cu elevul.Am experiență în predare și explicare. Am metode eficiente de predare. Ofer asistență suplimentară în cazul în care elevul nu a înțeles ceva. Nu trec cu vederea modul de percepere al elevului. Specializarea mea este în cadrul claselor 0-12 învățământ gimnazial, general si liceal). Durata ședinței este negociabilă. Calitatea însă este sporită datorită experienței în relaționare și predare.