| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Deci...daca de exemplu la matematica pe primul semestru raman corigent, si pe al doilea tot nu imi scot 6 raman repetent? sau daca pe ambele semestre am 4 trebuie sa dau ceva examen si daca nu il trec raman clasa (repetent)? funda

Răspuns Câştigător
| WLMA a răspuns:

Dacă la final de an nu ai media 5, asta înseamnă că ai rămas corigent. Dacă rămâi la 3 materii corigent, rămâi repetent. Dacă ai rămas la mai puțin de 3 materii, în toamnă vei susține un examen de corigență la care trebuie să iei nota 5. Dacă ai luat 5, ai trecut, dacă nu, ai rămas repetent.

2 răspunsuri:
| TOOL a răspuns:

Nu, dai corigenta in vara pentru ambele cazuri expuse de tine.

| Murariu_Larisa_1994 a răspuns:

Da, ramai pe vara, dar atunci sigur treci. Iti dai silita.
Daca nu te trece nici pe vara, ramai repetent