| psycho_5607 a întrebat:

Dilema : Pana la urma, se da admitere la liceu sau evaluare nationala? Pare cam acelasi lucru. poate este. Dar nu pricep. M-am uitat pe site-uri si apar separate. De ex:
-Media evaluare nationala – media candidatului la evaluarea nationala
sustinuta în clasa a VIII-a
• Media teze na! ionale - media candidatului la tezele cu subiect unic
sus%inute în clasele a VII-a si a VIII-a.
• Media claselor V-VIII - media candidatului pe parcursul celor 4 ani de
studiu.
• Media admitere - media de admitere a candidatului calculata conform
formulei din algoritmul de repartizare.
Deci, este o diferenta intre cele doua, nu? Care este aceea? Eu sunt acum in clasa a7a. Anul viitor voi da si eu. ceva laughing ca sa intru la un liceu. Nici nu se site ce.admitere.eze unice.evaluare.ma rog. Voi stiti ceva?

2 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Cei care sunt acum clasa a 7-a vor da evaluare nationala, asta daca nu se mai schimba pana atunci:p

| Kaname a răspuns:

Pai eu sunt a8-a si am dat evaluare nationala deci daca nu se schimba iar o sa dai si tu evaluare happy si tezele unice pe care le-am dat anul trecut se ia in considerare doar pentru cine este anul acesta clasa a8-a pentru ca noi am dat happy