| ioanacristina666 a întrebat:

Din ce se da admitere in cadrul universitatii de limbi straine Bucuresti? Conteaza si media de la bacalaureat?

1 răspuns:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Daca vrei romana-engleza, conteaza media de la bac de la romana de 2 ori si celelalte o data, si media de la examenul dat la ei la engleze
de ex: iau 9 la romana, 8, 5 la istorie si 8 la geografie. la examen la facultate iau 8. media va fi urmatoare: (2x9+8,5+8+8):5
daca vrei limba straina limba straina ai de dat examen la amandoua