| yushan a întrebat:

Dintre muntii ural si alpi care sunt cei mai inalti?

Răspuns Câştigător
| Hassel a răspuns:

SaluthappyAlpii sunt mai inalti-cel mai inalt varf din Urali este Poznurr, cu 1895 m, iar cel mai inalt varf al Alpilor este Mont Blanc, cu 4810m.Mai mult, in Alpi se gasesc 128 de varfuri muntoase ce depasesc 4000m.Deci Alpii sunt mult mai inalti.pace.

8 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Alpiibig grin

| Yng a răspuns:

Muntii alipi st mai inalti cu altitudinea maxima 4810m happy in urali altitudinea maxima e 1894 m. funda? big grin

| elenutza27 a răspuns:

Alpi.Funda?

| SongElena a răspuns:

Alpii:d

| XxLorexX a răspuns:

Nu stiu de astea, cauta pe netwinking

| Puf0sheniieee a răspuns:

Alpi

| Narkys a răspuns:

Eu as spune ca "inaltimea" cea mai mare e daca incepi sa escaladezi peretii craterelor sin creierul tau. Oare nu era mai simplu o cautare google?

| radu961 a răspuns:

Cei mai inalti sun Alpii. Au 4807 in vf Mont Blanc. Uite dovada http://www.profudegeogra.eu/muntii-alpi