| Chocolate a întrebat:

Doneaza 2 euro prin sms la 858 pentru infiintarea unui departament de cardiochirurgie la spitalul Marie Curie din Bucuresti, vrei sa ajuti copii bolnavi de inima?happy

3 răspunsuri:
| redbull a răspuns:

Cat ii de adevarata treaba asta? ce ar trebui sa scriu in sms-u ala nu ar trebui sa fie 4 numere nu 3?

| domidoc a răspuns:

Daca acest departament este necesar[si probabil ca este] "onor"statul roman ar trebui sa dea banii.Ca are de unde.Asta e treaba serioasa, nu"dati un leu pentru Ateneu".

leonardk
| leonardk a răspuns:

Noi donam 2 euro pentru un spital iar bugetul Ministerului Sanatatii se investeste in sediile Caselor de Sanatate ca sa avem unde sta la cozi. Dupa ce cotizezi o viata intreaga pentru sanatate, acum trebuie sa-ti platesti vizitele la medic, chiar daca ai nu ai beneficiat niciodata de asigurarile medicale. Daca ajungi la spital (Doamne fereste!) iti cumperi singur medicamentele, iar daca nu primesti mancare de acasa ai sanse sa slabesti cu laturile care se servesc acolo. Mai trebuie sa donam? Donam!