| elena a întrebat:

Donul se varsa in Marea Neagra?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, in Marea Azov. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ai fi cautat pe Google, ai fi gasit imediat raspunsul. Inclusiv de unde izvoraste, cati km are, denumirea golfului in care se varsa.
Copy-paste, vad ca functioneaza la greu.

| elena explică:

Mai, smechere de expert @ardnaxur1961, de ce nu ai dat raspunsul, in loc sa ma iei peste picior?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Donul este unul dintre cele mai importante rauri ale Rusiei, el izvoreste langa Tula, la sud-est de Moscova si dupa ce strabate 1. 950 de km, se varsa in Golful Taganrog al Marii Azov.

| # Soranna :x a răspuns:

Nu