| AlexDorinel a întrebat:

E adevărat că odată ce ajungi la 40/50 de ani, nu-ți mai dorești nimic in afara de sănătate?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Am trecut de 50 si uite ca-mi doresc pe langa sanatate, asa cum isi doreste tot omul, inclusiv cel de 20 de ani, sa vad lumea, sa calatoresc, sa am intr-o zi nepoti, sa ma bucur de ei samd.
Dupa 50 de ani sunt schimbari hormonale majore in corpul nostru, dar cu grija la ce mancam zilnic si cu sport, ne putem mentine sanatosi pana la 80 sau chiar 90 de ani, ca-n fond 40-ul este mijlocul vietii, iar viata continua la fel de frumoasa.

| johnnny123 a răspuns:

Asa este, Dorinel tata...

Nu i-ai vazut pe milionarii aia de 40 de ani, cum zac toata ziua intr-un balansoar si se uita in gol? Niciunul nu-si mai doreste nimic altceva de la viata decat sa mai stea in balansoarul ala inca 50 de ani.

| Mirel4412 a răspuns:

De unde scoti intrebarile astea mai Dorinele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te uiți la mulți dintre oamenii de vârsta aia o să vezi că îi doare undeva de sănătate. Toată lumea vrea sănătate, dar mai nu fac nimic pentru ea.
Deci e fals.

| SoareDaniel a răspuns:

Depinde in mare parte de ce ai realizat in viata pana la anii aia...

| FantasyBoy a răspuns:

Total fals.Sanatatea e foarte importanta, dar de dorit...huh, iti doresti cu totul altceva. Cam ce-ti doreai si la 20 de ani, dar mai cu...cantec, cu ritual, cu anumite tabieturi si zorzoane.