| AvalohAlyn a întrebat:

E greu la o postliceala?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Este greu oriunde nu cunosti,nu te pricepi,nu-ti place. De ce sa fie greu la scoala? Nu era vorba aia,''omul cat traieste invata''?
La munca e mai greu caci una e sa inveti teoria si alta e sa o practici. Aici tine de fiecare in parte cum isi pune in aplicare meseria/profesia invatata. Scoala e sansa pe care societatea i-o da unui individ ca mai apoi,la majorat,dupa ce a finalizat studiile,sa se poate angaja, castiga propria existenta si numi persoana in toata regula. La postliceala, ai ce invata, daca intr-adevar acesta iti este interesul. Eu iti urez bafta in toate si nu uita ca avand vointa si ambitie, tot greul se ''dizolva''!

1 răspuns:
| Betty12345678 a răspuns:

Nu neaparat.