| daniela_7403 a întrebat:

Este adevarat oare ca nemultumitului i se ia darul?

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Uneori da, alteori nu.

cami
| cami a răspuns:

Se pare ca... daaa
am trait-o pe pielea mea.[eu o stiu altfel "nemultumitului i se ia ce i se da" ]
Eu sunt mai dificila, si nu vreau asa, nu-mi convine asta, nu pot in modul asta...si ma trezesc. straight face cu nimic!
Asa ca.mai bine faci pe "multumitul"

mlm
| mlm a răspuns:

Din cate am observat eu la mai multe persoane, se pare ca zicala este adevarata.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dawinking Aproape defiecare data este asa.Cine nu se multumeste cu ce are nu va capata mai mult, ba chiar i se va lua si ce are in prezent.happyFiecare trebuie sa se multumeasca cu ce arewinking

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

In general, vorbele "din popor" sunt incarcate de adevar. Altfel nu ar fi dainuit in timp. Expresia despre care tu intrebi este una dintre acestea. Categoric a fost verificata, de-a lungul timpului, de mii si mii de ori. Daca a ajuns si pana la tine, inseamna ca este adevaratalaughing

| jo a răspuns:

Nu neaparat, dar cine se arata nemultumit de un dar este prost-crescut si data urmatoare sigur nu va mai primi nimic.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, sa-ti zic cum am facut eu. Acum ceva ani ii timeteam surorii mele din Romania pe fiecare luna o suma de bani, mai mult sau mai putin, asta asa din placere pana la un momentdat cand intr-o luna imi cerea pe fiecare saptamana cate 100 de euro. atunci am zis stop, m-a suparat faza deoarece ea este acum singura la parinti, bunici si unchii mei care nu au copii ii dau totul ei si profita. Acum lucreaza si nimeni nu ii mai da bani, deoarece a profitat prea mult de bunatatea noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...asa ii fac eu fratelui meu cand ma suparahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De foarte multe ori..., DA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolita, asa patesc eu cu fratele meulaughingIi trimit cate o suma...cat de cat... dupa aia sa jmecherit... vrea mai multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa se intampla cand nu esti nemultumit ti se ia si putinul pe care til mai ofera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat. Toate vin la timpul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este si cu intrebarile astea... observ ca tot mai multa lume nu are pe unde sa se plimbe si vine sa isi lase ideile pe net... GET A LIFE...

| viezure_9692 a răspuns:

Nu este chiar de fiecare data asa, acum o sa-mi pun toata lumea in cap... daca stii ce sa spui si cum sa pui problema, sa-ti expui punctul de vedere cu cat mai multe argumente... s-ar putea sa nu ti se ia nimic