| anonim_4396 a întrebat:

Este specializarea,, infanterie'' cea mai grea dintre toate celelalte in armata romana?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost infanterist 27 de ani. Daca nu ma nenoroceau medicii si acum aveam o sanatate de fier. Mai mult pe vremea mea se mergea mult pe jos. Acum au tehnica de lupta: transportoare amfibii blindate, masini de lupta ale infanteriei, masinile usor blindate Humvee, etc. Daca asi fi tanar asi lua-o de la capat stiind ce stiu astazi.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Da, dar nu i se spune specializare ci arma infanterie. Sau in argoul nostru, cei care am facut armata, iepurasi de câmp.