| Derkes a întrebat:

Evreii sunt cei mai destepti oameni din lume?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si cine a zis asta? Un evreu cumva?

| RAY a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/......ului_Nobel
nu sunt ei cei mai inteligenti dar uni din ei sunt genii, 20% din cei premiati nobel sunt evrei,pentru un popor asa mic si care a suferit un holocaust e o minune,ma mir ca nu au disparut,nu-mi place la ei ca se folosesc de alti, ei au banii, banii conduc lumea, de asta i si uraste mare parte din populatia lumi, fmi care sărăcește tarii =fmi, ei practic isi cumpara economia si apoi o distruge si te obliga sa faci datori astfel, sunt inteligenti dar nu sunt empatici

| minrest a răspuns:

Nu, sunt in variatia normala a inteligentei grupurilor de populatie.

| minrest a răspuns:

Nu, ai sa razi, asta o spun antisemitii. E un element printre altele din lumea imaginara pe care antisemitii o prezinta, ca sa faca simpatic proiectul lor politic, o dictatura totala ca cea a lui Hitler.

| Sn4k3 a răspuns:

Dupa romani.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Chinezii sunt

| PainTech a răspuns:

Daca Einstein a fost evreu asta nu inseamna ca toti evreii sunt destepti.

| xerxes1 a răspuns:

Decat tine, cu siguranta toti evreii sunt mai destepti.

| bogdan324 a răspuns:

Doamne,mare e gradina ta zoologica...

| FaraNumePls a răspuns:

Nu, doamne feresteeeee

| patrik986 a răspuns:

Mai demult asa se credea, unul dintre motivele lui Hitler de ai extermina.

| F3d0x a răspuns:

Pai,cum crezi ca ei controleaza 90/100 din toate bancile si afacerile internationale? Normal ca da!
IQ-ul mediu al unui evreu ashkenazi se incadreaza la 110-115, in timp ce IQ-ul unui asiatic la 105, iar al unui alb la 90-100(Nu in cazul romanilor, unde indicele tinde spre polul negativ, hehehe)
Cea mai mica valoare o au oamenii de etnie africana sub-saharana, estimata la 75-85.
Ca sa stii cum de evreii sunt asa de destepti, se datoreaza traditiei lor.Inca din cele mai vechi timpuri chiar si taranii/agricultori chiar si sclavii erau alfabetizati si invatati filosofia lor dar si matematica sau astronomie.
Tu cine crezi ca a inventat toata povestea cu crestinismul? Evreii normal! Pentru a prosti rasele inferioare, pentru a ne transforma in sclavii lor.Si inca le suntem sclavi! Ma astept sa se ia cineva in gura cu mine, hihihi!