| KindKid17 a întrebat:

Exista in Iasi o academie/facultate pentru politie/jandarmerie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista, singura Academie de Politie este in Bucuresti, in rest mai sunt scoli de agenti de politie la Campina si Cluj-Napoca.

| Andersen2k18 a răspuns:

Exista una singura si e in Bucuresti ("Alexandru Ioan Cuza"). Restul sunt scolii de subofiteri. Mai multe ai aici: http://www.academiadepolitie.ro/

| untaken a răspuns:

Nu.

| Fabiana_Mihaela_Aurel_Vulpe_1997 a răspuns:

Este la Breaza "Dimitrie Cantemir" e una din cele Mai bune academii din tara. Super ca te-am ajutat laughing)