| victor333 a întrebat:

Exista rauri care trec prin orasul Brasov gen cum e somesul mic prin cluj sau cel putin prin apropierea orasului?

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Raurile care trec prin municipiul Brașov sunt: Șcheiu (numit și râul Graft), Valea Tei, Valea Răcădău, Valea Plopilor cu Valea Scurtă, Valea Florilor, Gorganu, Râul Timiș și Canalul Timiș.

| KevinAnthony a răspuns:

Prin municipiul Brașov trec râurile Șcheiu (numit și râul Graft), Valea Tei, Valea Răcădău, Valea Plopilor cu Valea Scurtă, Valea Florilor, Gorganu, Râul Timiș și Canalul Timiș.