| anonim_4396 a întrebat:

Explicați-mi vă rog cum se rezolvă structura repetitivă la clasa a 9-a.
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cum se rezolvă structura repetitivă "

sunt două, de fapt chiar 3, care din ele? Colegul s-a apucat să-ți explice fără să știe exact ce vrei... In fine

deci care?

| NLS a răspuns:

Repeta instructiune(i) pana când conditia_e_indeplinita ( fals, adevărat,, egal, etc)

Sau mai exista varianta

Cât timp condiția are (sau Nu are) valoarea de adevăr dorita de noi (fals, adevărat, egal cu,, etc)
Executa instructiune(i)

| AnastasiaK a răspuns (pentru NLS):

Ai uitat de for

| Ineys a răspuns:

O sa vezi cand repeti clasa 9-a. :D
Greu mai e un search pe Google: http://www.cs.fsu.edu/~cop3014p/lectures/ch5/index.html

| AnastasiaK a răspuns:

Mai bine zici exact ce ai de făcut, ca structura repetitivă nu se "rezolvă".