| Radandam a întrebat:

Facultatea de Kinetoterapie din cadrul UNEFS este o facultate grea? Este o meserie de viitor? Îți poți câștiga existenta din asta?

9 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Romania nu mai merge nimic de mult. Aici faci foamea nu conteaza daca ai facultate sau nu, deci prin urmare faci cum crezi tu ca e mai bine pentru tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Numai un prost ar mai ramane in Romania aia de tot rahatul. Acolo nu ai cu ce sa te alegi in viata si nici viitor nu exista acolo decat foamea.

| Frank51 a răspuns:

Răspunsul de mai sus este parțial adevărat. Poți să ai 10 facultăți dacă le faci degeaba și nu îți dezvolți un skill. În schimb dacă ști o meserie(zidar, zugrav) câștigi 4-5000 lei net, cam cât un doctor sau un profesor cu 10 ani vechime.

| AnastasiaK a răspuns:

Depinde pe cine întrebi. În cadrul aceleiași facultăți vei găsi studenți care să-ți spună și că e ușoară și că e grea și că e utilă și că nu e. Adevărul e undeva la mijloc. Dacă înveți cum trebuie și îți place, o să fie ușor și ai ce face în viitor. Dar dacă nu te duce capul sau vrei să treci prin facultate fără să înveți (unii fac asta), o să se întâmple fix opusul, evident.

| morfeo a răspuns:

Sunt materii grele de biomecanica, dar este o meserie banoasa, merita. Partea nasoala este ca esti obligat sa faci cursuri precum fotbal, atletism, gimnastica, etc... materii care nu te intereseaza absolut deloc.

| Radandam explică (pentru morfeo):

Se face și înot? Pentru ca nu știu sa înot și mie cam frica de apă laughing laughing

| morfeo a răspuns (pentru Radandam):

In anul 1 da, sunt materii de inot si pe la jumatatea verii te trimitr intr-o tabara de inot, la litoral unde ai examen practic de inot.

| Radandam explică (pentru morfeo):

Off... deși nu am cum sa dau acolo...

| morfeo a răspuns (pentru Radandam):

Unefs e o facultate grea oricum, incearca la Spiru Haret ca au si eu Kineto si e mult mai lejer din ce mi-au spus niste prieteni